Kuruka

Vaip Kuruka (hüpe) - mustade ja valgete lammaste vill, millele annavad aktsendi siidised värvilaigud

 

Inspireeritud Aafrikast, kootud Nepaalis

Aafrika on rikkalike kontrastide manner – näiliselt tühjale ja monotoonsele liivakõrbele on vastukaaluks märgalade värvikirev sagimine ning meie silmale piiritud tasandikud vahelduvad lumiste mäetippudega. Musta Mandri looduse vormi ja värvi mängud valguse ja varjudega on inspireerinud lugematul arvul eri kunstivormide viljelejaid. Nii ka tekstiilidisainer Helmut Scheufele, kelle koostööst Saksa luksusbrändiga Walter Knoll on sündinud vaibakollektsioon, milles elavad edasi Aafrika erinevad mustrid sebrade musta-valgetriibulisest düünide voogavate vormideni.

 

Yungiyungi

Vaip Yungiyungi (vesiroos) - inspireeritud Aafrika soistest märgaladest

 

Kuigi vaipade valmistamiseks on ka lihtsamaid ja kiiremaid võimalusi, oli Walter Knoll algusest peale seisukohal, et loodusest inspireeritud vaibad peavad olema kootud traditsioonilisel meetodil käsitsi oma ala parimate meistrite poolt. Nii oli Nepal loomulik valik – selle Hiina ja India vahel paikneva mägise riigi kudujad on tuntud oma kõrge kvaliteediga. Tiibeti-Nepali vaibatööstusele panid kuuekümnendatel aluse Tiibeti emigrandid – traditsioonilisel meetodil kootud vaipade poolest.

 

Kilima

Vaip Kilima (mägi) suudab ühtaegu olla nii värvikirev kui soliidselt hillitsetud

 

Vaipade koostises mängib kandvat rolli Tiibeti kõrgmäestiku lammaste vill. Käsitsi kraasitud ja kedratud vill on üks vastupidavamaid maailmas, omades tänu kõrgemale rasvasisaldusele paremat kaitset mustuse vastu. Villale sekundeerivad nõges ja siid. Nõgesetaimede varred lahutatakse individuaalseteks kiududeks ja kedratakse käsitsi koos lisatud sillerdava Hiina siidiga. Saadud lõng annab vaibale iseloomuliku karakteri – näiliselt kaootilised valgusega mängivad värviaktsendid. Lõnga värvimiseks kasutatakse nii tänapäevaseid Šveitsi pigmente kui ka traditsioonilisi värvained nagu madar, indigo, tiibeti rabarber ja tiibeti pähkel.

 

Safara

Vaip Safara (tuli) - Musta Mandri vulkaanid elutoa parketil

 

Kõik vaibad on unikaalsed ja kootakse tellija soovitud motiivi ja mõõtude põhjal valminud individuaalse kavandi alusel. Mitmeid kuid kestval protsessil hoiab silma peal Label STEP, organisatsioon, mis jälgib ausa kaubanduse põhimõtetest kinni pidamist kokku seitsme Aasia riigi ja Maroko vaibatööstustes. Label STEP tagab, et kõik kudujad saavad ausa töö eest ausa palga, nende olmetingimused vastavad inimväärsele standardile ning tootmises kasutatavad tehnikad on keskkonna seisukohalt jätkusuutlikud.

 

Vaata Walter Knoll vaibakollektsiooni siit: http://www.intera.ee/vaibad

 

 

See veebileht kasutab küpsiseid