Panton Sunlight Intera salongis

 

Verner Panton uuris võimalusi vetruva plastist tooli tootmiseks juba hilistest viiekümnendatest, ent toonane materjaliteadus seadis omad piirid ning erinevad prototüübid polnud kas disainerile esteetiliselt vastuvõetavad või siis piisavalt stabiilsed selleks, et nende peal oleks turvaline istuda. Nii ootas idee vetruvast plast-toolist oma aega kuni 1963. aastal sattus Vitra asutaja Willi Fehlbaumi vanim poeg Rolf Verner Pantonit külastades tooli prototüübile. Neli aastat hiljem oli Vitra inseneride kaasabil tool tootmisküps ning nii valmisid 1967. aastal 150 esimest Panton tooli. Kuigi tooli turule toomiseks oli materjalide tehnoloogias tehtud märkimisväärseid edusamme, nõudis lõppviimistlus endiselt palju käsitööd ning nii käis seeriatootmisega paralleelselt püsiv uute materjalide katsetamine kuni tootmise katkemiseni 1979. aastal.

 

Vitra taaselustas tooli tootmise 1990. aastal jäigast polüuretaanist mudeliga Classic ning lõpuks 1999. aastal jõudis tootmisse tänane, mati pinnaga, vetruvast polüpropüleenist toodetav Panton Chair. Rohkelt imiteeritud ent mitte kunagi korratud, on nii sise- kui välistingimustesse sobiv Panton samaaegselt üks 20. sajandi suuremaid disainiikoone kui paremaid näiteid sellest, kuidas disaineri visioon tõukab tagant materjalide ja tootmistehnoloogiate arengut.

 

Iga-aastast traditsiooni järgides on Panton Chair jällegi suveks selga saanud erivärvi kuue, kui eelmise suve Panton oli leheroheline, siis selle suve värviks on sunlight kollane.

Erivärv on saadaval kuni 31.08. esitatud tellimustele.

 

Rohkem pildimaterjali leiab lingi alt, toolid ootavad meie Pärnu mnt. 160d salongis istujaid esmaspäevast reedeni 9:00 - 18:00.

 

 

Classic TraysPaper Napkins


Vitra lisab omalt poolt kuni augusti lõpuni kahe või enama Panton tooli tellijatele kingitusena Alexander Girard mustritega salvrätid ja kandiku Classic Trays sarjast.


Panton Sunlight

 

 

See veebileht kasutab küpsiseid