Sel suvel mänguliselt: meie tootevalikusse on lisandunud mitmete hinnatud Taani disainerite - Kay Bojesen, Arne Jacobsen, Bjorn Wiinblad - helgeid, lapsemeelselt rõõmsaid ka kohati isegi ulakaid aksessuaare.

 

 

Kay Bojesen

Hõbesepp ja disainer Kay Bojesen (1886 - 1958) on üks Taani 20. sajandi viljakamaid loojaid, kelle enam kui 2000 teose hulgast leiab nii puidust mänguasju kui ka ehteid, söögiriistu, ja lauanõusid.
Ülemaailmse kuulsuse tõid Kay Bojesenile siiski hingestatud ja ulaka huumorimeelega puidust nukud, erilise menu osaliseks said 1951. aastal ilmavalgust näinud mängulised pärdikud.

https://www.kaybojesen-denmark.com/

 

Bjørn Wiinblad

Taani kunstnik ja disainer Bjørn Wiinblad (1918 - 2006) jõudis oma pika ja viljaka karjääri jooksul tegutseda nii illustraatori kui lava- ja kostüümikunstnikuna, luua disainikontseptsioone hotellidele ja disainida keraamikat, klaasi, tapeete.
Intera valikust leiab täna Wiinbladi lauanõusid ja aksessuaare küünlajalgadest lillevaasideni.

http://www.bjornwiinblad-denmark.com/

 

Arne Jacobsen

Arhitekt, mööbli- ja valgustidisainer Arne Jacobseni loomingu hulka kuuluvad ka ajanäitajad. Täna on Intera valikus Jacobseni 1939. aasta disainil põhinevad kaasajastatud äratuskellad ja mitmed tema seinakellade mudelid (ülal Bankers Wall Clock, disainitud 1971 Taani Rahvuspanga jaoks).

  

 

See veebileht kasutab küpsiseid